Dzięki klimatyzacji do mieszkania,  można szybko zmniejszyć  temperaturę  w pomieszczeniu i cieszyć się  przyjemnym chłodem w upalne dni. Decydując się na montaż klimatyzacji warto zainwestować w sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat np. LG, Daikin Fujitsu, Mitsubishi Electric.

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

W mieszkaniach czy domach najczęściej montuje się klimatyzatory typu split lub multisplit. Klimatyzator split składa się z jednostki wewnętrznej montowanej w pomieszczeniu , oraz jednostki zewnętrznej którą instaluje się na elewacji budynku, tarasie, czy dachu. W klimatyzatorze multisplit do jednego agregatu może być podłączone kilka jednostek wewnętrznych. Klimatyzacja multi split to idealne rozwiązanie jeżeli brak nam miejsca na powieszenie kilku  agregatów na zewnątrz a potrzebujemy schłodzić wiele  pomieszczeń. 

Czy trzeba uzyskać zgodę na montaż klimatyzacji w bloku?

Niestety, dosyć często montaż klimatyzacji klimatyzacji w bloku wymaga zgody spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty. Zdarza się,  iż spółdzielnie mają wewnętrzne regulaminy określające warunki techniczne dotyczące głośności jednostki zewnętrznej czy sposobu i miejsca montażu. 

 

Jakie są koszty zakupu i montażu klimatyzacji?

Koszt klimatyzatora uzależniony jest rodzaju urządzenia, wyglądu,  jego mocy, producenta, a także wyposażenia. KlimatyzatoryLG mogą być białe np.model  Deluxe, Standard Plus czy Standard lub srebrne, grafitowe -model Artcool Silver i Mirror.   Do mieszkań montowane są zazwyczaj urządzenia o mocy 2,5-3,5 kW w zależności od wielkości pomieszczenia. Przyjmuje się , że 1kW mocy wystarcza na schłodzenie ok 10 m². Klimatyzacja do mieszkania powinna pracować cicho, aby nie przeszkadzać nam i sąsiadom. Nowoczesne klimatyzatory są praktycznie niesłyszalne , mają zaledwie 19dB .Klimatyzator LG do małego pokoju kosztuje od  2500zł netto do 7280 zł netto w zależności od modelu klimatyzatora.  Vat do pomieszczeń mieszkalnych wynosi 8%. Cena montażu klimatyzacji w mieszkaniu uzależniona jest od rodzaju urządzenia, jego mocy,  długości trasy chłodniczej, wysokości na jakiej powieszona jest jednostka zewnętrzna, skomplikowania montażu. 

Plasmaster Ionizer -zadbaj o czyste powietrze w Twoim domu

Jonizator Plasmaster lonizer chroni nasze srodowisko przed zapachami i szkodliwymi substancjami sterylizujac nie tylko powietrze przepływajace przez klimatyzator ale również jego bezpośrednie otoczenie. Dzięki temu środowisko w którym przebywamy jest czyste i bezpieczne. 

Funkcja WiFi

Klimatyzatory LG posiadają wbudowaną funkcję WiFi, dzięki której można sterować klimatyzatorem z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartphona lub tabletu wyposażonego w system Android lub iOS poprzez darmowa aplikację LG Smart ThinQ w języku polskim. Aplikację LG Smart ThinQ należy wyszukać w sklepie Google lub Appostore , a następnie pobrać. 

Oprócz komfortu i wygody sterowania aplikacja zwiększa funkcjonalność klimatyzatora m.in. o programator tygodniowy czy monitoring zużycia energii.Niewątpliwie funkcja WiFi jest bardzo przydatna. Dzięki niej można sprawdzić ustawienia trybu pracy,  nawiewu, włączyć i wyłączyć urządzenie, zaprogramować je, czy samodzielnie rozwiązać problemy z urządzeniem.

Zmień wygląd klimatyzatora wstawiając własne zdjęcie

Już nikt nie musi Ci mówić jak ma wygladać Twój klimatyzator. Rewolucyjny Artcool Galeria z możliwością wymiany zdjęcia umożliwia łatwą zmianę wyglądu klimatyzatora w każdej chwili, kiedy tylko zechcesz. 

Można zmienić wygląd urządzenia korzystając z własnej kolekcji zdjęć. 

Artcool sprawi ,ze Twoje mieszkanie będzie piękniejsze.

Nie wiesz jaki klimatyzator wybrać? Zadzwoń do Nas:

tel: 600-100-901, 

22 73 73 555

lub napisz: