SYSTEM VRF MITSUBISHI ELECTRIC

System klimatyzacji VRF reguluje przepływ czynnika w zależności od zapotrzebowania budynku w chłód lub ciepło. W swojej najprostszej formie , system VRF składa się z jednostki zewnętrznej chłodzonej powietrzem oraz szeregu jednostek wewnętrznych(np.: kasetonowych, kanałowych, podstropowych, ściennych, przypodłogowych i stojących), regulujących temperaturę powietrza wewnątrz budynku. Dzięki efektywnej pracy , systemy nie powodują strat cennej energii w wyniku nadmiernego grzania lub chłodzenia, co w rezultacie znacznie obniża koszty eksploatacji.

SYSTEM ODZYSKU CIEPŁA
Dzięki systemowi odzysku ciepła , równoczesna praca w trybie chłodzenia i grzania wpływa na wzrost energooszczędności.System pompy ciepła jest odpowiedni dla dużych otwartych powierzchni biurowych. Z kolei przestrzeń podzielona na strefy z mniejszymi biurami , będzie wymagać jednoczesnego ogrzania lub schłodzenia różnych jej części, zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkowników.

SYSTEM CHŁODZENIA WODĄ

System City Multi WR/WY umożliwia połączenie instalacji VRF z obiegiem wodnym. w tym przypadku ciepło oddawane jest do wody zamiast do powietrza zewnętrznego. Zaletą systemów chłodzonych wodą jest to, ze może być dostarczana w optymalnej temperaturze i ilości, co wpływa na wzrost współczynnika COP. zaleca sie stosowanie w budynkach o całorocznym zapotrzebowaniu na chłód (np.: w budynkach w których pomieszczenia techniczne sąsiadują z biurami), budynkach w których występują różnice temperatur , lub tez hotelach z duża rozpiętością indywidualnych zapotrzebowań na klimatyzację.

Czytaj więcej

Zadzwoń do Nas:

tel. (22) 73-73-555
kom. 600-100-901

lub napisz

e-mail:fulmark@fulmark.pl