System VRV Daikin

System VRV

jest wydajnym połączeniem zaawansowanej technologii inverter i pompy ciepła. Jako pompa ciepła z odwracalnym cyklem, zapewnia kompletne środowisko wewnętrzne eliminując potrzebę posiadania oddzielnego ogrzewania.
VRV może przełączać się z trybu chłodzenia w tryb ogrzewania lub jednocześnie chłodzić i ogrzewać różne części budynku.system VRV® firmy Daikin dystrybuuje konkretną wymaganą ilość czynnika chłodniczego – stąd nazwa (Zmienna Ilość Czynnika) – w wielu pomieszczeniach o zróżnicowanym przeznaczeniu można utrzymywać indywidualne nastawy temperatur. Po pierwsze, technologia Inverter pozwala na dostosowanie wydajności systemu do faktycznego chwilowego zapotrzebowania na chłód lub ciepło w budynku. Zapewnia maksymalny komfort temperaturowy w pomieszczeniu (wahania temperatur są minimalne) oraz maksymalną efektywność (żadnych niepotrzebnych poborów energii związanych z licznymi startami i zatrzymaniami urządzeń). Zastosowanie tej technologi w znacznym stopniu obniża koszty eksploatacji systemu VRV®. Systemy te moga być montowane budynkach takich jak hotele, banki , biurowce.

System VRV firmy Daikin stanowi innowacyjne rozwiązanie zarządzania parametrami powietrza wewnętrznego, które zapewnia optymalizację komfortu i sterowania, z równoczesną redukcją oddziaływania na środowisko i znacznymi oszczędnościami energii.Stosując bardzo efektywny system odzysku ciepła, VRV oferuje zintegrowane podejście do zadań ogrzewania, chłodzenia wentylacji oraz ciepłej wody użytkowej w średnich i dużych budynkach. To podejście oznacza, ze tryb chłodzenia może być wykorzystywany do wytwarzania ciepłej wody lub dostarczania ciepła do innych pomieszczeń, co zapewnia znaczny wzrost sprawności energetycznej i obniżenie emisji dwutlenku węgla. System VRV Daikin oferuje pełną kontrolę w celu uzyskania idealnej temperatury oraz zbalansowania przepływu świeżego powietrza i wilgotności. Strategia sterowania strefowego oznacza, że można dostosowywać ustawienia komfortu w poszczególnych pomieszczeniach i realizować inteligentne zarządzanie energią poprzez kontrolowanie pomieszczeń, w których ogrzewanie jest włączane i wyłączane. VRV oferuje opcje sterowania przyjazne dla użytkownika z maksymalizacją efektywności i wszechstronności lub zintegrowanie sterowania klimatem z systemem zarządzania całym budynkiem (BMS).

Czytaj więcej


 

Zadzwoń do Nas:

tel. (22) 73-73-555

kom. 600-100-901

lub napisz

e-mail:

fulmark@fulmark.pl

Pomożemy Ci wybrać odpowiedni klimatyzator.